معاونت تحقيقات و فناوري
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1397/09/24 تعداد بازدید: 41
دومين همايش بين‌المللي ثبت بيماري‌ها و پيامدهاي سلامت با حضور وزير بهداشت
دومين همايش بين‌المللي ثبت بيماري‌ها و پيامدهاي سلامت در سطح بين‌المللي 20 الي 22 آذر 97 در محل تالار همايش‌هاي ستاد مركزي دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد.

برگزاري دومين همايش بين‌المللي ثبت بيماري‌ها و پيامدهاي سلامت با حضور وزير بهداشت

دومين همايش بين‌المللي ثبت بيماري‌ها و پيامدهاي سلامت در سطح بين‌المللي با حضور دكتر حسن قاضي‌زاده هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دكتر قاسم جان بابايي معاون درمان و دكتر رضا ملك زاده معاون تحقيقات و فناوري و دكتر اليزابت وايدرپس، رئيس آژانس بين‌المللي تحقيقات سرطان (IARC) از 20 الي 22 آذر 97 در محل تالار همايش‌هاي ستاد مركزي دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد.

دكتر هاشمي در مراسم افنناحيه دومين همايش ملي ثبت بيماري‌ها و پيامدهاي سلامت فرمودند: بر هيچ‌كس پوشيده نيست كه ثبت اطلاعات براي سياست‌گذاران در حوزه بهداشت و درمان تا چه حد مؤثر است. من به‌ عنوان وزير بهداشت بايد بيماري‌هاي موجود در كشور، ميزان هزينه‌هايي كه بر كشور تحميل مي‌كند، ميزان مرگ‌ومير و معلوليت ناشي از بيماري‌ها و آسيب آن‌ها به اقتصاد كشور را به‌طور دقيق بدانم تا در مورد اولويت‌هاي بودجه وزارت بهداشت تصميم‌گيري كنم. اميدوارم همه معاونت‌هاي وزارت بهداشت و بخش مالي دولت يعني سازمان برنامه‌وبودجه و مجلس، به‌ويژه كمسيون بهداشت و بودجه به ثبت بيماري‌ها و پيامدهاي سلامت كمك كنند و اگر اين كمك انجام نشود، بايد از بودجه‌هاي وزارت بهداشت براي اين حوزه هزينه كنيم تا اين كار با صحت و دقت بيشتري انجام شود.

دكتر ملك‌زاده معاون تحقيقات و فناوري وزير افزود: برنامه ملي ثبت يكي از مهم‌ترين كارهايي است كه در چند سال گذشته در كشور انجام‌ شده است و با استفاده از داده‌هاي برنامه ثبت مي‌توانيم تا 80 درصد از وقوع مرگ‌هاي زودرس و خيلي زودرس پيشگيري كنيم و عمده كار تحقيقاتي ما بايد روي افزايش عمر و ارتقا كيفيت زندگي افراد متمركز باشد چراكه ازنظر تعداد مقالات به اهداف خود رسيده‌ايم.
دكتر جان بابايي، معاون درمان وزارت بهداشت نيز در اين همايش با اشاره به اهميت برنامه‌هاي ثبت كلينيكال و پيامدها و عواقب ناشي از بيماري‌ها، از تأثير آن بر بهبود شبكه درمان، مديريت هزينه‌ها و دسترسي افراد به شبكه درمان  گفتند.

توضيح اينكه، در اين همايش دكتر Cankut Yakut مسئول هاب ثبت سرطان ازمير تركيه و دكتر Wenshi Jiang مسئول برنامه ثبت پيوند اعضا از كشور چين، حضور و سخنراني داشتند.

6 عضو محترم هئيت علمي و 6 كارشناس از برنامه هاي مختلف ثبت دانشگاه علوم پزشكي مارندران در اين همايش حضور داشته و 6 مقاله در قالب سخنراني و يك پوستر ارائه نمودند.

محور پاياني اين همايش انتخاب ثبت برتر بود كه در مراسم اختتاميه ثبت‌هاي برتر كشور معرفي و از آن‌ها تجليل شد. ثبت تالاسمي ماژور دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز يكي از برترين ها بود و لوح تقدير وتنديس دريافت نمود.

همچنين بيانيه اي با 11 بند در مراسم اخنناميه توسط دبير اولين همايش ثبت بيماري ها قرائت گرديد.

 

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal