معاونت تحقيقات و فناوري
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1397/08/30 تعداد بازدید: 170
برگزاري كارگاه اصول كار با حيوانات آزمايشگاهي
برگزاري كارگاه اصول كار با حيوانات آزمايشگاهي

كارگاه اصول كار با حيوانات آزمايشگاهي برگزار شد

كارگاه دو روزه اصول كار با حيوانات آزمايشگاهي با حضور اعضاي هيات علمي دانشگاههاي منطقه يك آمايش در معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا معاون تحقيقات و فناوري ضمن خير مقدم، هدف اين كارگاه را ارتقاء استاندارد هاي اخلاقي و علمي كار با حيوانات آزمايشگاهي عنوان كردند.

مدرس كارگاه ازالزامات اخلاقي بين المللي در استفاده از حيوانات آزمايشگاهي و همچنين تكنيكهاي مختلف در طول كارگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنين دكتر نوربخش به اصول استفاده از حيوانات در امور علمي سخن گفته و در مورد روشهاي نمونه برداري، تجويز مواد، تشخيص درد و رنج و اصول بيهوشي حيوانات ارائه كردند.

در پايان دكتر نوربخش گفت: انتظار ميرود چون امروزه در جهان نحوه رفتار انسان با موجودات بي دفاعي همچون حيوانات آزمايشگاهي، به يك «هويت اخلاقي» تبديل شده است. و اينكه در دنياي آكادميك امروز پژوهشگران نه فقط از منظر پيشرفت علمي، بلكه از ديد «اخلاقي» نيز رصد مي شوند و در حقيقت اخلاق و علم در كار با حيوانات دو موضوع بسيار به هم تنيده هستند، و اينكه استفاده از يك روش علمي نادرست مي تواند معضل اخلاقي ببار بياورد. اميد بر اين است كه همكاري و هم انديشي ايجاد شده در كارگاه مذكور، زمينه ساز تغييرات و پيشرفتهاي بيش از پيش در جهت استفاده از حيوانات در امور علمي باشد. 

شايان ذكر است اين كارگاه  دو روزه در دو بخش تئوري و عملي براي 40 نفر از اساتيد دانشگاههاي علوم پزشكي مازندران، بابل، گيلان، گلستان، شاهرود و سمنان برگزار گرديد.

برگزاري كارگاه اصول كار با حيوانات آزمايشگاهي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal